09/07/2016
Game Report
to read

Božanstvena Srbija trijumfuje na OKT i odlazi put Olimpijade

BEOGRAD (Olimpijski kvalifikacioni turniri FIBA 2016) – Domaćin je odigrao nezaboravnu prvu četvrtinu večerašnjeg finala Olimpijskog kvalifikacionog turnira (OKT) FIBA u Beogradu savladavši selekciju Portorika rezultatom 108-77 i time obezbedio kartu za Rio.

Prekretnica utakmice: Portoriko je izveo prvi uspešan šut večerašnjeg susreta ali je vođstvo Karibljana trajalo svega 33 sekunde budući da je Srbija odgovorila na napad sa čak devet uspešnih silueta. Momci sa Kariba zatražili su tajm-aut ne bi li prekinuli ovaj uspešan lanac protivnika, međutim, Srbija je nastavila sa briljantnim učinkom (15-0) i dovela svoju reprezentaciju u vanserijsko vođstvo 24-3 kada je semafor najavljivao 4:11 do kraja prve četvrtine. Vođstvo Srbije je pred kraj prve četvrtine bilo neosporno kada je rezultat bio 37-3.

Statistika od poverenja: Srbija je pokazala izvanredan napad na beogradskom parketu i u potpunosti zasenila protivnike sa uspešnih 13 šuteva od 16 za dva poena kao i šest od izvedenih osam šuteva za tri poena. Reprezentacija Srbije ostvarila je zavidan broj asistenacija u žarkoj želji za pobedom.

Junak utakmice: Bogdan Bogdanović i Nikola Jokić – srpska tempirana bomba koja je domovini podarila čak 15 poena i sedam asistencija tokom svega sedam minuta igre.

Summa summarum: Srbija se ovoga leta prvi put takmiči na Olimpijskim igrama kao nezavisna država nakon ujedinjenog nastupa sa Crnom Gorom 2006. godine. Portoriko odlazi kući gde nastavlja da sanja o učešću na Olimpijadi.