09/07/2016
News
to read

Nedović: „Zanemarujemo prethodnu pobedu i jurišamo na Portoriko!“

BEOGRAD (Olimpijski kvalifikacioni turniri FIBA 2016) – Nemanja Nedović veruje da Srbija može da izađe kao pobednik večerašnje finalne utakmice Olimpijskog kvalifikacionog turnira FIBA 2016 ali njegovi argumenti ne podrazumevaju pretodnu pobedu reprezentacije nad Portorikom (87-81) na dan otvaranja takmičenja.

Odbrana je naš zaštitni znak. Ukoliko damo sve od sebe u odbrani, postajemo nepobedivi.“ – Nedović

Mladi plejmejker i bek-šuter srpske reprezentacije izjavio je za FIBA.com da Portoriko ima sjajne razloge da veruje u sebe nakon prethodne utakmice protivu Srbije što znači, u skladu s tim, da Srbija ne sme da se „opušta“ ukoliko želi da osvoji kartu za Olimpijadu u Riju.

FIBA.com: Srbija je pokazala izuzetno preciznu igru u polufinalnom susretu – hoće li jednaka taktika obezbediti kartu za Rio?

Nedović: Izvanredno smo igrali od samog početka, ustalili smo dobar ritam koji smo održavali od prvog po poslednjeg minuta a od Olimpijade nas deli svega 40 minuta igre. Najdragocenija je srpska odbrana – odbrana je naš zaštitni znak. Ukoliko damo sve od sebe u odbrani, postajemo nepobedivi. U liniji napada imamo izuzetno taletovane momke koji mogu da ostvare izvanredan učinak, stoga će neosporno doprineti uspešnom ishodu. Međutim, akcenat je na odbrambenim snagama.

FIBA.com: Da li je od suštinske važnosti zaboraviti na skorašnju pobedu nad Portorikom i pripremiti se za sasvim novo iskustvo?

Nedović: To neće biti jednostavan zadatak budući da smo porazili Portoriko pre tek nekoliko dana. Ne smemo se zanositi, zamišljati kako klizimo po olimpijskom parketu, budući da treba da ostvarimo još jednu pobedu nad Portorikom i pred nama je ozbiljan zadatak. Portorikanska reprezentacija broji iskusne momke poput Karlosa Aroje i H. H. Baree; NBA igrači u redovima reprezentacije mogu da sastave tim koji se nipošto ne šali na terenu. Smatram da je prvi susret bio za nijansu jednostavniji dok će finalni susret biti sasvim drugačije iskustvo. Portoriko je nakon poraza koji smo mu naneli pobedio u dve naredne utakmice dok je protivu Letonije bio tim koji unapred gubi. Dakle, Portoriko je „pokazao zube“.

FIBA.com: Kako se navijači roje u Beogradskoj Areni, tako Srbija unapređuje igru na parketu. Da li je taj pritisak prisutniji pred svega 40 minuta koji vas potencijalno dele od Olimpijade?

Nedović: Ne osećamo pritisak, koristimo upijamo energiju sa tribina i unapređujemo igru. Imali smo nekoliko slabijih trenutaka tokom prethodnih susreta, ali večeras smo spremni za odlučujućih 40 minuta. Nadam se da će nam naši navijači obezbediti jednaku atmosferu kao i da ćemo večeras skupa slaviti odlazak u Rio.