08/07/2016
Game Report
to read

Svemoćna Srbija u finalu OKT

BEOGRAD (Olimpijski kvalifikacioni turniri FIBA 2016) – Svemoćni napad srpske reprezentacije na Olimpijskom kvalifikacionom turniru (OKT) FIBA u Beogradu savladao je Češku Repuliku u polufinalnom susretu rezultatom 96-72 čime je domaćin obezbedio mesto u sutrašnjem finalu.

Prekretnica utakmice: Češka Republika je umanjila prednost Srbije na 65-56 kada je semafor pokazivao 1:25 do kraja treće četvrtine, međutim Miloš Teodosić je svojim učinkom “sravnio” protivnika izvanrednom “trojkom” i obezbedio pobedu Srbiji već na kraju tog perioda. Srbija je prešla u neosporno vođstvo 73-58 i razlika je do kraja ostala dvocifrena.

Statistika od poverenja: Momci srpske reprezentacije ostvarili su učinak od 27 asistencija do kraja treće četvrtine dok su igru na parketu gotovo doveli do perfekcije i nisu manjkali u napadima. Domaćini su ostvarili izuzetan učinak šuteva za dva poena (36/48).

Junak utakmice: Miloš Teodosić igrao je prilično diskretno tokom prvog poluvremena, iako je bio uspešan u šutevima za dva poena, dok je fantastični duo Nikole Jokića i Bogdana Bogdanovića izveo nezapamćeni napad na Češku i do kraja treće četrvtine obezbedio svojoj domovini čak 14 poena.

Summa summarum: Srbija se u subotu naveče susreće sa selekcijom Portorika pred preplavljenom Arenom i daće sve od sebe da krene put Rija. Češka Republika je osvojila publiku svojom predstavom na beogradskom parketu, međutim, ovoga leta nećemo gledati bohemijske siluete na Olimpijadi u Brazilu.