31 august
17 septembrie, 2017
Toate stirile

BILETE

Rezerva-ti biletele la FIBA EuroBasket 2017!

Cumparati bilete de aici

Event Timeline

  • 12 dec. 15 Host announcement
  • 31 aug. 16 Calificari
  • 27 sep. 16 Initial ticket sales
  • 21 nov. 16 Launch of official ball
  • 22 nov. 16 Presentation of official mascot
  • 22 nov. 16 Ceremonia tragerii la sorti
  • 2 apr. 17 Start of Trophy Tour
  • 31 aug. 17 Faza grupelor
  • 9 sep. 17 Final Phase
  • 17 sep. 17 Finala

clasamente

Vezi tot
Clasament final
  • Grupa A W/L P
    1 [SLO] Slovenia 5/0 10
    2 [FIN] Finlanda 4/1 9
    3 [FRA] Franța 3/2 8
    4 [GRE] Grecia 2/3 7
    5 [POL] Polonia 1/4 6
    6 [ISL] Islanda 0/5 5
    Grupa B W/L P
    1 [LTU] Lituania 4/1 9
    2 [GER] Germania 3/2 8
    3 [ITA] Italia 3/2 8
    4 [UKR] Ucraina 2/3 7
    5 [GEO] Georgia 2/3 7
    6 [ISR] Israel 1/4 6
    Grupa C W/L P
    1 [ESP] Spania 5/0 10
    2 [CRO] Croația 4/1 9
    3 [MNE] Muntenegru 3/2 8
    4 [HUN] Ungaria 2/3 7
    5 [CZE] Republica Cehă 1/4 6
    6 [ROU] România 0/5 5
    Grupa D W/L P
    1 [SRB] Serbia 4/1 9
    2 [LAT] Letonia 4/1 9
    3 [RUS] Rusia 4/1 9
    4 [TUR] Turcia 2/3 7
    5 [BEL] Belgia 1/4 6
    6 [GBR] Marea Britanie 0/5 5
    • Optimi de finala
    • Sferturi de finala
    • 1/2 FINALS
    • FINAL

    Optimi de finala

    GER
    Germania Germania
    84
    FRA
    Franța Franța
    81
    #61 | S 9 sep. - 15:15 (GMT+3) GER FRA Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    S 9 sep. - 15:15 (GMT+3) Revezi aici
    ESP
    Spania Spania
    73
    TUR
    Turcia Turcia
    56
    #62 | D 10 sep. - 18:45 (GMT+3) ESP TUR Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    D 10 sep. - 18:45 (GMT+3) Revezi aici
    SLO
    Slovenia Slovenia
    79
    UKR
    Ucraina Ucraina
    55
    #63 | S 9 sep. - 12:30 (GMT+3) SLO UKR Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    S 9 sep. - 12:30 (GMT+3) Revezi aici
    LAT
    Letonia Letonia
    100
    MNE
    Muntenegru Muntenegru
    68
    #64 | D 10 sep. - 12:30 (GMT+3) LAT MNE Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    D 10 sep. - 12:30 (GMT+3) Revezi aici
    LTU
    Lituania Lituania
    64
    GRE
    Grecia Grecia
    77
    #65 | S 9 sep. - 21:30 (GMT+3) LTU GRE Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    S 9 sep. - 21:30 (GMT+3) Revezi aici
    CRO
    Croația Croația
    78
    RUS
    Rusia Rusia
    101
    #66 | D 10 sep. - 21:30 (GMT+3) CRO RUS Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    D 10 sep. - 21:30 (GMT+3) Revezi aici
    FIN
    Finlanda Finlanda
    57
    ITA
    Italia Italia
    70
    #67 | S 9 sep. - 18:45 (GMT+3) FIN ITA Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    S 9 sep. - 18:45 (GMT+3) Revezi aici
    SRB
    Serbia Serbia
    86
    HUN
    Ungaria Ungaria
    78
    #68 | D 10 sep. - 15:15 (GMT+3) SRB HUN Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    D 10 sep. - 15:15 (GMT+3) Revezi aici

    Sferturi de finala

    GER
    Germania Germania
    72
    ESP
    Spania Spania
    84
    #69 | Ma 12 sep. - 18:45 (GMT+3) GER ESP Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    Ma 12 sep. - 18:45 (GMT+3) Revezi aici
    SLO
    Slovenia Slovenia
    103
    LAT
    Letonia Letonia
    97
    #70 | Ma 12 sep. - 21:30 (GMT+3) SLO LAT Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    Ma 12 sep. - 21:30 (GMT+3) Revezi aici
    GRE
    Grecia Grecia
    69
    RUS
    Rusia Rusia
    74
    #71 | Mi 13 sep. - 18:45 (GMT+3) GRE RUS Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    Mi 13 sep. - 18:45 (GMT+3) Revezi aici
    ITA
    Italia Italia
    67
    SRB
    Serbia Serbia
    83
    #72 | Mi 13 sep. - 21:30 (GMT+3) ITA SRB Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    Mi 13 sep. - 21:30 (GMT+3) Revezi aici

    1/2 FINALS

    ESP
    Spania Spania
    72
    SLO
    Slovenia Slovenia
    92
    #73 | J 14 sep. - 21:30 (GMT+3) ESP SLO Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    J 14 sep. - 21:30 (GMT+3) Revezi aici
    RUS
    Rusia Rusia
    79
    SRB
    Serbia Serbia
    87
    #74 | V 15 sep. - 21:30 (GMT+3) RUS SRB Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    V 15 sep. - 21:30 (GMT+3) Revezi aici

    FINAL

    SLO
    Slovenia Slovenia
    93
    SRB
    Serbia Serbia
    85
    #76 | D 17 sep. - 21:30 (GMT+3) SLO SRB Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    D 17 sep. - 21:30 (GMT+3) Revezi aici

    3rd PLACE

    ESP
    Spania Spania
    93
    RUS
    Rusia Rusia
    85
    #75 | D 17 sep. - 17:00 (GMT+3) ESP RUS Sinan Erdem Arena
    Istanbul
    D 17 sep. - 17:00 (GMT+3) Revezi aici
  • 1
    SLO

    Slovenia

    2
    SRB

    Serbia

    3
    ESP

    Spania

    Echipa
    4 RUS Rusia
    5 LAT Letonia
    6 GER Germania
    7 ITA Italia
    8 GRE Grecia
    9 LTU Lituania
    10 CRO Croația
    11 FIN Finlanda
    12 FRA Franța
    13 MNE Muntenegru
    14 TUR Turcia
    Echipa
    15 UKR Ucraina
    16 HUN Ungaria
    17 GEO Georgia
    18 POL Polonia
    19 BEL Belgia
    20 CZE Republica Cehă
    21 ISR Israel
    22 GBR Marea Britanie
    23 ROU România
    24 ISL Islanda

Follow US

#EuroBasket2017